Temą vėlgi padiktavo atostogų Turkijoje mylėtojai. Diskusijose pastebėjau, kad daug kas klaidingai įsivaizduoja tų užsakyme nurodytų didžiųjų raidžių tikrąją reikšmę.
Aišku, apie tai informacijos internete sočiai, bet gal ne visi ieško. Tad aš, pasinaudodama tuo, kad turiu kažkiek Turkija besidominčių sekėjų, pabandysiu juos atvesti į "doros kelią" :D Juolab kad mano aprašymas bus gerokai išsamesnis, nei jūs iki šiol radote internete. Ir įdomiau aprašytas (nuo kuklumo tikrai nemirsiu, bet paprieštaraukite kas nors argumentuotai, jei galite 😋).
Pradėkime nuo "žemiausios" kategorijos, kuri nebūtinai gali būti mažiausiai žvaigždučių turinčiame viešbutyje. Tokios kategorijos aptarnavimą siūlo net lux stiliumi garsėjantys Rixos tinklo viešbučiai kai kuriuose regionuose.
RO - vien tik kambarys ir basta. Tai reiškia, kad mokate tik už nakvynę ir bet kurios kitos paslaugos bei maitinimas - už papildomą kainą. Labiausiai tinka žmonėms, kurie atvyksta ne pasyviam, o aktyviam poilsiui (daug keliauja, užsiima jėgos aitvarais arba sklandymu) ir į viešbutį grįžta tik nakvynei. Kokios nakvynės nori - kušetėje ar prabangioje king size lovoje - čia jau jų poreikių ir piniginės reikalas. Kaip sakiau, tokio tipo aptarnavimas teikiamas tiek neklasifikuotuose (t.y. be žvaigždžių), tiek premium klasės viešbučiuose. Jei vienas ir tas pats viešbutis dirba pagal kelis tipus, tada išduodamos skirtingos spalvos apyrankės, pagal kurias aptarnaujantis personalas susigaudo, kas tam turistui priklauso, o kas ne.
Mini baras numeryje - mokamas.
BB - tai reiškia, kad gausite nakvynę, o išsmiegoję dar ir ir užkrimst prieš dienos nuotykius už viešbučio ribų. Bet jei niekur nevažiuosite - tai už visa kita ir mokėsite. Beje, dėl pusryčių labai įdomus momentas. Turkijoje nėra pusryčių patiekalų (blyneliai, varškės patiekalai, košės ir t.t., visa tai neegzistuoja jų sampratoje), yra tiesiog pusryčiai (kahvaltı) ir baigta. Tai reiškia, kad kiekvieną rytą yra kiaušinis, o skiriasi tik jo pagaminimo būdas (gali būti virtas kietai, minkštai, keptas su skystu tryniu, kietu tryniu, omletas ar dar visokie kitokie pribumbasai, kurie įmanomi su kiaušiniu). Prie to kiaušinio dar bus kažkokio sūrio, pjaustyto agurko, pomidoro, alyvuogių, uogienių arba medaus ir daug batono. Toks meniu yra pas kiekvieną turką ant pusryčių stalo, jis toks buvo ir bus ko gero per amžių amžius. Sakyčiau amen, bet čia dar ne pabaiga. Toks meniu greičiausiai bus pasiūlytas žemesnės, iki 3* kategorijos viešbučiuose. Tuo metu kylant aukščiau gali atsirasti cornų su pienu, sintetinių dešrelių, kuriose mėsos tik vienu procentu daugiau nei kokiame raugintame agurke, kokia nors pliurza, vadinama koše... Na, o 5* viešbučiuose maisto kokybė ir pasirinkimas jau auga - atsiranda blynų, blynelių su įdarais ir dar kokių nors mums įprastų patiekalų. Nepaisant to, net ir pačios aukščiausios kategorijos viešbučio direktorius, vadybininkas ar eilinis personalo darbuotojas kas rytą valgo tai ir tik tai, kas įeina į kahvaltı meniu (kaip minėjau - įvairiais būdais paruoštas kiaušis, pjaustytos daržovės, alyvuogės visokios, medus ar uogienė, sūris, kartais sintetiniai dešrigaliai ir daug batono - viskas)
Gaivieji gėrimai ( arbata ir birzgalas, kava vadinamas, į BB įskaičiuoti. Dar galėsite atsigerti vandens ir sintetinių sulčių (iš pačkių)
Dėl vandens. Jei jis ne buteliukuose (kurie užsukti), o "bačkose" ar šiaip biesas žino iš kur pilstomas - tai gal geriau negerti. Turkijoje vandentiekio vanduo dažniausiai chloruotas, todėl visi vietinai geriamąjį vandenį nuolat perka plastikinėse "bačkose".
Mini baras numeryje - mokamas.
HB - kai pirmąjį kartą atvažiavau į Turkiją ir apsistojau 2* viešbutyje, man šis tipas buvo pats tas. Tai yra pusryčiai ir vakarienė. Pavalgai pusryčius pagal BB aprašytą variantą, tada - į trasą susipažint su Turkijos istorinėm ir pramoginėm vietom, vakare grįžti - vakarienę gauni, ant švediško stalo išrikiuotą. Beje, žemesnės kategorijos viešbučiuose mėsa dažniausiai nėra mėsa, o sojos patiekalai, primenantys mėsą, tad vegetarams ten neturėtų spurdėti širdis iš baimės, kad tik neapsigautų. Tiesa, galimi ir tikros mėsos gaminiai, bet ta tikra galima tik vieno tipo - hormonais prišerta, paskersta ir paruošta višta. Viskas. Aišku, kuo viešbučio kategorija aukštyn, tuo maisto kokybė ir pasirinkimas - geryn. Beje, jei pusryčių metu gėrimai nemokami, tai vakarienės metu net už vandenį greičiausiai teks susimokėti - čia jau teks pasidomėti apie konkrečią pasirinkto viešbučio koncepciją
FB - va, nuo čia prasideda kažkoks, bent minimalus gėris :) Viešbučiai, siūlantys tokį tipą ypač parankūs tiems, kurie nepakantūs alkoholiui. Na, būna, kad žmonės mėgsta pasyvų poilsį, bet negeria iš principo, negeria dėl sveikatos problemų ar priklausomybių. Jie gaus viešbutyje pilną maitinimą - t.y pusryčius, pietus ir vakarienę, bet nereiškia, kad už gėrimus (gaiviuosius) pietų ir vakarienės metu nereikės susimokėti. Už alkoholinius gėrimus reikės mokėti bet kuriuo atveju.
AI - na, čia, kaip jau visi žinote, "viskas įskaičiuota". Nors įskaičiuota ne viskas. Reiškia, kad valgyti, gerti gaiviuosius ir vietinės gamybos alkoholinius gėrimus galite TIK viešbučio koncepcijoje nurodytu laiku. Maitinimas galioja tik konkrečiomis valandomis, o gėrimų pilstymas pasibaigia 22, kartais 24 valandą - reikia domėtis. Jei AI su pliuso ženklu, tada vėlgi reikia pasidomėti, ką tas pliusas jums prideda. Greičiausiai maitinimą ir gėrimą visą parą - bet čia jau reikia domėtis konkrečiai.
Dėl mini baro - nėra jokios taisyklės. Vienuos viešbučiuose jis pilnai mokamas, kituose - papildomas ne kasdien ir tik nealkoholiniais gėriamais, kituose - tas pats, bet kasdien, trečiuose - su gaiviaisiais ir kokiu lengvu alkoholiniu kasdiens arba kas antrą dieną... Žodžiu, pats AI nenurodo, kaip viešbutis turi elgtis dėl mini baro kambariuose
UAI - be jokios abejonės geidžiamausias turistų tipas, nes kaipgi kitaip - čia gi ne šiaip viskas, o superdupertenvisaip viskas įskaičiuota. Kaip tik internete paskaičiau nuomonę, kad jei jau UAI, tai reiškia, kad nevaržomai viskas ir visaip visą parą. Ot ie ne. Nesvarbu, kad tai pats geidžiamiausias tipas, nes to pat metu jis yra ir klastingiausias. Tai reiškia, kad jei vienais metais poilsiavote kokiame nors UAI viešbutyje ir 24 valandas galėjote viską valgyti ir gerti nevaržomai (net šviežiai spaustas sultis ar prabangius, iš importavų butelių pagamintus alkoholinius kokteilius), tai kitais metais atvykę į kitą to paties tipo paslaugas teikiantį viešbutį gausite tiek pat - klystate. Kai kurie viešbučiai sviežias sultis pardavinėja tik už papildomą kainą, lygiai taip pat, kaip ir brangesnius alkoholinius gėrimus (kai kurių rūšių išskirtinius vynus, brendi, konjaką...). Būna, kad kai kur UAI sistema nuo vidurnakčio iki 7 ryto užsidaro ir tuo metu viskas - tik už pinigus....
Žodžiu, dar galėčiau tęsti ir tęsti, bet patarčiau prieš renkantis viešbutį išsamiai pasiskaityti ir išsinagrinėti jo koncepciją. Nors čia paviršutiniškas dalykas - išsamiai retas viešbutis tai aprašo. Šiuo atveju itin padeda jau buvusių turistų komentarai, nepatingėkite jų perskaityti
Niekada visu 100 proc. nepasitikėkite jums kelionę pardavusio agento pasakojimais, nes tarp jų yra ne tik n+k metų dirbančių profesionalų (kurie paprastai būna aplankę parduodamus viešbučius), bet ir veiklos naujokų, kurie ne tik viešbučių nematę, bet ir Turkijoje nebuvę. Todėl keliones pirkite tik iš geras rekomendacijas turinčių pardavėjų.
Nuotraukų nebus, nes ir taip vaizdžiai viską aprašiau. O jei jūsų vaizduotė ribota, tai čia jau aš niekuo padėti negaliu :)
Patinka man tokie aprasymai. Nuotaikingi ir su pasmaikstavimais :D. Aciu!
AtsakytiPanaikinti