Skaitiklis

2018 m. balandžio 12 d., ketvirtadienis

Vieni maloniai sako "tiū-tiū", kiti pasibaisėję "feee"

O pratęsiant temos pavadinimą dar pridursiu, kad niekam net neįdomi jūsų nuomonė, nesvarbu, kokia ji būtų, ar su tuo "tiūtiū" ar su tuo "fe". Nes taip Turkijoje buvo, yra ir bus. Per amžių amžius. Amen.

Gyviai. Šiame įraše kalbėsiu apie kai kuriuos gyvus padarus, kuriuos galite sutikti Turkijoje. Ir nors kai kuriuos žmones gal kartais ir norisi pavadinti tų gyvių pavadinimu, tačiau pačių gyvių niekaip neišeis pavadinti žmonėmis.

Pradėkime nuo šunų. Šunys gi pas mus - pats geriausias žmogaus draugas. O islamo religijoje leidžiama šunį laikyti tik medžioklės ar ūkininkavimo tikslais. Užtat šį padarą veislės ar dvorterjero pavidale laiko tik pažangioji visuomenės dalis. Užtat toks vaizdelis daugelį turistų nuteikia nei šiaip, nei taip

Jei atostogavote Turkijoje ir nepamatėte gaujomis vaikščiojančių didelių šunų, tai vadinasi, nebuvote Turkijoje. Jūs lankėtės tik Turkijos teritorijoje esančiame rezervate, dar kitaip viešbučiu vadinamame.

Bet tie, kurie vaikščiojo už "rezervato" teritorijos, juos tikrai sutiko. Kai kurie gal net išsigando. O be reikalo. Tie šunys nuo karščio truputėlį "kuoktelėję", tad agresijos pas juos nulis, o jei ausyje pamatysite "auskarą", tai reiškia, kad jis paskiepytas ir kastruotas/steriziluotas. Žodžiu, tie galingi šunys neagresyvūs.

Tačiau yra veislė, kuri priskiriama aviganiams. Jų gatvėje nesutiksite, nes ta veislė griežtai saugoma, išvežti ją iš Turkijos gana sudėtinga. Be to, Lietuvoje ta veislė laikoma viena pavojingiausių šunų veislių. Tai - Turkijos kangalai


O su katinais jau kita giesmė :) Juos galima laikyti namuose kokių tik nori ir kiek tik nori. Bet niekas tiek nelaiko. Jei Turkijos populiacija šiuo metu net viršijusi 80 tūkstančių, tai katinų ko gero tiek pat ir antra tiek - niekas nežino.

Užtat vargu ar kam atostogų metu net viešbučiuose tų katinų pavyks išvengti. Jie irgi susisikirtę į socialines klases. Vieni yra naminiai, kiti viešbutiniai ir gyvena pagal "žvaigždutes" - t.y. yra "neklasifikuotos", 1, 2, 3, 4, 5 ir premium klasės žvaigždučių kačių rūšys.

Mano praktikoje yra buvęs atvejis, kai net vienos labai aukštos klasės viešbučio administracija paskojo įrengusi katėms aptvarą, kad jos būtų sočios ir laimingos, bet jos vis tiek rasdavo landų iš ten pabėgti ir sukiodavosi aplink klientus.

Kitas atvejis buvo iš 2* viešbučio, kai turistai tiesiog piktinosi nevadomomis katėmis, kurios vos ne ant stalo ropšdavosi paėsti su turistais. Bet nieko čia nepadarysi, katės pačios sprendžia, kur joms gaspadinauti.

Aš pati, gyvendama bendrabutyje, irgi turėjau "kaimynių" kačių. Kartą gavau siuntinį iš Lietuvos - naminės duonos, Palikau ją ant gretimos tuščios lovos, atvėriau nakčiai balkoną ir užmigau. Naktį mane pažadino čiužesys. Radau porą katinų, bešlamščiančių mano duoną. Buvo ir pikta, ir keista - Lietuvoje turėjau katę, kurią nežinau kiek būčiau turėjusi badu marinti, kad ji pradėtų ėsti duoną. O turkiški kašarai neišrankūs - jiems nesvarbu ką, bile tik ėdesys.

Bet Turkijoje turime ir ypatingą - Vano katę. Tai balto kailio, skirtingų akių spalvos katės, be kita ko, labai mėgstančios nardyti


Na, o toliau gyviai, kurių niekas nemėgsta, bet Turkijoje jų galima sutikti.

Hypertarakonai. Tai ne tie tarakonai, kuriuos jums per kažkokias namo jungiamąsias priemones atsiunčia kaimynai. Jei savo viešbutyje jų aptikote, tai kaltinkite ne viešbutį ar jo personalą, o prieš tai buvusius turistus. Ne veltui sakoma, kad DRAUDŽIAMA į kambarius įsinešti maisto. Bet tie, kurie ilsisi su AI ar UAI sistema, įsivaizduoja, kad jiems viskas galima, tad draudimų nepaiso. Bet draudžiama ne dėl to, kad gaila, o dėl to, kad pAskui maistą neateitų JIE. Tie tarakonai tikrai nelietuviško dydžio - jie hyperdupermaksimalūs, jūs gal tokių iki tol net nematėte ir po to dar gal ilgai nematysite. Bet jie buvo prieš jus, tai vadinasi, bus ir po jūsų. Nes masiškai išauklėti turistų, kad jie nevilktų ėdesio į kambarius, neįmanoma.

Tai va, gal kažkas augina tarakašas kaip mielą vabaliuką. Na, tokį, kuris gal kada nors sudalyvaus tarakašų lenktynėse. Bet sutikti poilsio metu vargu kas ar norėtų


Dar itin mielų gyvūnėlių kategorija - tai skorpai. Na, literatūriškai - skorpionai. Va, prašom, jei taip norisi

Na, jei jau visai atvirai, tai aš jų net akies krašteliu nesu mačiusi. Išsigąsčiau, turbūt, ne mažiau, nei kokios gyvatės. Bet niekada nepamiršiu, kaip mano kolegė po kambarį su šlepete skorioną gainiojosi, taikydamasi jį elementariai pritrėkšti lyg vabalpalaikį kokį.

Kita kolegė - Odilė - laikinai buvo išprašyta iš savo gyvenamosios vietos, nes pas ją kambaryje skorpai marširavo dušo kambario sienomis lyg kokioj diskotekoj. Tai juos  sanitariškai ištručyjo.

Tai va. Jei pamatysite gaujomis vaikščiojančius šunis - neišsigąskite, jei kates šalia pamatysite - nepykite.

O jei pamatysite tarakonus ar skorpus - liekite emocijas kaip galite, bet apie šių gyvių egzistenciją būtinai praneškite jei ne viešbučio adminams, tai bent savo gidui.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą